Kuidas valida taskunuga


Taskunoad on midagi enamat kui lihtsalt tööriistad - nad on reisikaaslased, abimehed hädaolukorras ja mitmekülgsed tööriistad, mida igaüks saab aeg-ajalt kasutada. Õige noa valimine sõltub mõnest võtmetegurist. Aitame teil nendes orienteeruda ja lisame ka mõned nõuanded, kuidas oma uue eseme eest hoolitseda.

skladaci nuz

Mitu tera ma vajan

"Vähem on rohkem" või on see "mida rohkem, seda parem" taskunugade puhul? See sõltub teie vajadustest. Seega tutvustame teile erinevaid taskunugade tüüpe, et te teaksite, mille hulgast valida:


Ühe teraga taskunoad

Need on lihtsa konstruktsiooniga, 5-15 cm pikkuse teraga. Nad on tavaliselt kerged ja mõnikord isegi perforeeritud, et hoida kaalu minimaalsel tasemel. Neid noad on lihtne käsitseda ja need sobivad mitmesuguste ülesannete täitmiseks, alates väliseiklustest, toiduvalmistamisest õues kuni praktilise kasutamiseni igapäevaelus, näiteks pakendite avamiseks jne.

Kahe teraga taskunoad

Need on varustatud kahe erineva kuju, pikkuse ja suurusega teraga, mis muudab need sobivaks erinevateks rakendusteks. Põhitera on tugevam ja tavaliselt 5-10 cm pikkune, teine tera on õhem ja sageli hammastatud servaga või terava tipuga. Kahe teraga noad on eriti hinnatud õuesõppurite seas, neid kasutavad sageli kalurid või käsitöölised, kuid need on kasulikud ka taskus või käsipagasis praktilise tööriistana mitmesugustes olukordades.

Multifunktsionaalsed noad

Multifunktsionaalne nuga, nagu näiteks Šveitsi armee nuga ehk "Swiss", sisaldab lisaks peamisele, kõige laiemale terale veel mitmesuguseid muid tööriistu. Nende hulka kuuluvad purgiavaja, kruvikeeraja, saag, käärid ja paljud teised. See teeb multifunktsionaalsest noast mitmekülgse tööriista, mis ei tohiks puududa mitte ühestki matkakotist, vaid ka teie tavalisest käsipagasist.

Mõõgad


Parimad taskunoad klientide hinnangute järgi

Sileda või hammastatud tera?

Kui te ei osta nuga, millel on üks sileda ja teine hammastatud teraga tera, siis seisate raske otsuse ees... Räägime teile mõlema eelised ja puudused, et te ei saaksite valesti aru:

Hladké ostří

Silea tera

Eelised: Sileda tera võimaldab paremat kontrolli, suuremat täpsust ja seega puhtamaid lõikeid. Lisaks on siledat tera lihtsam kodus teritada.

Puudused: Sileda noaga on raske lõigata leiba, lõigata köit või muid lõikeliigutusi nõudvaid esemeid.

vroubkované ostří

Hammastatud tera

EelisedV: Hammastatud nuga sobib hästi kõvade materjalide ja toorainete lõikamiseks tänu oma peenematele hammastele, mis hõlbustavad pinna murdmist.

PuudusedV: Peenike materjalide lõiketera häirib neid ja jätab need rippuma. Pealegi vajab hammastatud nuga peaaegu alati professionaalset teritamist.

Lihtsalt öeldes lõikab liha telkimisel hästi siledat nuga, kuid lõkke jaoks mõeldud okste lõikamiseks valige hammastatud nuga. Ja kui kavatsete teha mõlemat ja ei taha, et teil oleks kaks nuga, valige üks, mis ühendab mõlemad variandid - see on tipust kuni keskkohani sile ja seejärel hammastatud kuni käepidemeni.

kapesni nuz materialy
Millest peaks olema valmistatud sulgemisnuga

Enne ostmist on oluline, et teil oleks vähemalt mingi ettekujutus sellest, kuidas te tahate nuga kasutada, kas te kavatsete seda kasutada toidu lõikamiseks või puidu lõikamiseks.

Ei ole mingit tõde, et tera loomulikult tuhmub kasutamisel. Kulumise kiirus sõltub materjalist, millest see on valmistatud, mis mõjutab ka muid aspekte, nagu painduvus või korrosioonikindlus. Kui te ei ole asjatundja, ostate noa puhtalt praktilistel põhjustel ja ei soovi selle eest palju hoolt kanda, siis haarake roostevabast terasest tööriist. Nagu nimigi ütleb, on see roostekindel ja ka paindlik ning seetõttu vastupidavam kui tugevamad materjalid (näiteks damaskuseteras). Kuigi seda on kergem tümpsutada, ei ole seda raske teritada.

Kui olete nõudlik klient, kes ei karda järjekindlamat hooldust või töömahukamat teritamist, siis otsige nuge, mis on valmistatud süsinikterasest või damaskusest. Nende eeliseks on see, et nad püsivad teravad väga kaua.

Oma osa mängib ka käepideme materjal. Igal neist on omad plussid ja miinused. Puit on esteetiline ja meeldiva puudutusega, kuid see nõuab regulaarset hooldust ja võib näidata kulumismärke. Plastik- või komposiitmaterjalid ei pruugi olla nii elegantsed, kuid need on vastupidavad, kerged ja taskukohasemad. Metallist käepide on vastupidav ja näeb välja ajatu, kuid samas kipub see kogu nuga raskemaks muutma ja võib käepide libiseda, eriti kui see märjaks saab.

Mõõgad


Kvaliteetsed taskunoad

delka cepele kapesniho noze
Taskunoa tera pikkus
Küsimus, kui pikk peaks teie uue noa tera olema, ei tohiks valikuprotsessis tähelepanuta jääda. Valik on lai, alates lühikestest 5 cm pikkustest teradest kuni peaaegu 20 cm pikkuste hiiglasteni.

Kuigi lühikesi terasid on raske kasutada mahukate toorainete lõikamiseks, on need sageli multifunktsionaalsete tööriistade osa ja seega saavad nad oma tõhususe mujal kätte.

Keskmise suurusega noad ühendavad endas võime kasutada piisavalt laia töövaldkonda, tööriista kontrolli ja ohutust.

Pikad noad näevad monumentaalsed välja. Kui kavatsed paar päeva metsas üle elada, siis ilmselt ei saa ilma sellise abimehega hakkama, kuid linna ei tohi sellega minna, sest enamikus riikides on see ebaseaduslik.
Meie nõuanne
Loe ka
->
kvalitní nože
Miks tasub investeerida kvaliteetsetesse nugadesse
Me anname teile nõu, millistesse nugadesse tasub investeerida ja kus saate raha säästa.
Image
Kuidas hoolitseda taskunoa eest
  • Puhastamine: Eemaldage järjepidevalt mustus noalt pärast iga kasutamist. Kui olete õues, pühkige see vähemalt salvrätiku või taskurätikuga üle ja niipea, kui teil on juurdepääs voolavale veele, lõpetage puhastamine käsna ja maheda pesuvahendiga. Seejärel kuivatage nuga põhjalikult.
  • Määrimine: Vähemalt määrige noa liikuvad osad spetsiaalse õli või muu sobiva määrdeainega. Kandke alati vaid mõned tilgad ja avage ja sulgege nuga mitu korda, et määrdeaine ühtlaselt jaotuks. Seejärel pühkige liigne õli pehme lapiga ära. Kandke määrdeainet alati puhtale ja kuivale noale.
  • Lihvimine: Kuidas taskunuge kasutatakse sageli nõudlike tööde tegemiseks, mis võivad nende terasid oluliselt tuhmida või kahjustada, tuleb neile pöörata vajalikku tähelepanu. Seetõttu kontrollige oma nuga pärast iga kasutamist ja kui see tundub vähem teravana,frill tema. Taskunuge teritatakse tavaliselt 20-25-kraadise nurga all. Kuid pidage meeles, et iga tera nõuab erinevat teritamistehnikat. Kuna taskunoad on üldiselt lühikesed, sobivad nende teritamiseks paremini väiksemad teritusvahendid.

    Kui teie noatera on kahjustatud või seda ei saa enam kodus teritada, laske see professionaalselt teritada.
  • Ladustamine: Taskunoa hoidmine on kasulik kaitsvad varrukad. Hoidke tupes alati ainult puhast ja kuiva nuga.
Mõõgad

darek pro muze

Taskunuga - ideaalne kingitus meestele

Kas otsite erilist kingitust oma partnerile, isale, sõbrale või muule lähedasele meessoost sõbrale? Siis võtke taskunuga. See võib olla väga isiklik kingitus, milles on ühendatud kõik omadused, mida mehed nii väga hindavad - kasulikkus, stiil ja ka pikaajaline väärtus. Lühidalt öeldes on taskunuga mitmekülgne tööriist, mille vajalikkus õuesõppes on vaieldamatu, kuid see võib leida oma koha ka jakitaskus, kus see võib olla abiks igapäevastes olukordades. Meil on teile veel rohkem kingituste näpunäiteid meestele.

kapesní nůž značky
Populaarsed taskunõude kaubamärgid

Tüüpiline multifunktsionaalsete nugade tootja on brändi Victorinox või ka Zwilling. Siiski tasub mainida ka noort kaubamärki .Deejo, mis asutati 2010. aastal sooviga luua kerget, praktilist ja samal ajal eripärast instrumenti parimatest materjalidest. Deejo noad on kiiresti saavutanud maine kui esmaklassiline kaubamärk, mis ühendab endas funktsionaalsuse, vastupidavuse ja elegantsi.


KKK
Kõige sagedamini esitatud küsimus
Milline on parim nurk taskunoa teritamiseks?
Taskunuge teritatakse tavaliselt 20-25-kraadise nurga all. See nurk tagab tasakaalu teravuse ja tera pika eluea säilitamise vahel.
Kui tihti tuleks taskunuga teritada?
Lihvimise sagedus sõltub kasutamise sagedusest ja tegevuse tüübist. Tavalise igapäevase kasutamise korral on soovitatav teritada nuga kord kuus. Tugeva kasutuse korral, näiteks välitingimustes, võib olla vaja teritada iga 1-2 nädala tagant.
Millised on peamised taskunugade tüübid?
Need on ühe teraga noad, kahe teraga noad ja multifunktsionaalsed noad. Ühe teraga noad on lihtsad ja kerged, kahe teraga noad pakuvad erinevaid terasid erinevate ülesannete jaoks ja multifunktsionaalsed noad sisaldavad lisaks teradele ka muid tööriistu, näiteks kruvikeeraja, sae või pudeliavaja.
Milline on parim materjal taskunoa terade jaoks?
Kõige levinum materjal taskunoa terade jaoks on roostevaba teras. See on kõige vastupidavam korrosioonile ja kahjustustele. Siiski on saadaval ka süsinik- ja damaskuseterasest noad, mis pakuvad paremat teravust, kuid nõuavad veidi rohkem hoolt, kuna need korrodeeruvad kergemini.
Kuidas taskunuge õigesti hooldada?
Puhastage tera regulaarselt ja järjepidevalt veega, kasutades selleks pehmet käsna ja mahedat puhastusvahendit. Seejärel kuivatage hoolikalt. Määrige aeg-ajalt taskunoa liikuvaid osi. Hoidke nuga oma kaitsvas ümbrises.
Kuidas valida õige taskunuga?
Taskunõela valimisel arvestage selle kasutusotstarvet, suurust, kaalu ning tera ja käepideme materjali. Igapäevaseks kandmiseks valige kerge ja kompaktne nuga; välitegevuseks valige tugevam ja rohkemate funktsioonidega mudel.
Kas taskunoad on seaduslikud?
Taskunugade seaduslikkus on riigiti ja kohalike seaduste järgi erinev. Üldiselt on teatud pikkusest (tavaliselt 12 cm) pikemad noad avalikes kohtades keelatud.
Kui pika noa võin ma lennukisse kaasa võtta?
Pardale võib kaasa võtta kuni 6 cm pikkuse ja 1 cm laiuse teraga taskunoa. Kõik muud noad tuleb paigutada registreeritud pagasisse.