Kuidas valida parim mittekleepuv pann?

Kas soovite valmistada süüa tõhusamalt, tervislikumalt ja lihtsamalt? Siis on kindel, et kvaliteetne mittekleepuv pann saab teie parimaks sõbraks köögis.. Kui teid huvitab, millised on tänapäevaste pindade mittekleepuvad omadused, miks vähemalt üks selline kvaliteetne pann on tänapäeval köögis täiesti hädavajalik ja mis kõige tähtsam, kuidas valida õige mittekleepuv pann, siis jääge kursis.


Nepřilnavé pánve

Väike ajalugu: teflonist titaani ja teemantideni

Mittekleepuvate pindade päritolu võib jälgida tagasi laboratooriumidesse; selle arendamine algas 1930ndatel, kui avastati ühend PTFE, mis on nüüdseks tuntud kui teflon. Algselt sõjaliseks kasutuseks mõeldud materjal leidis peagi tee meie köökidesse tänu oma kuumakindlusele, peaaegu täiuslikele mittekleepuvatele omadustele, lihtsale puhastatavusele ja võimele küpsetada minimaalse rasvasisaldusega.

Kuid miski ei ole roosiline ning tervisega seotud murede tõttu töötati välja keraamilised mittekleepuvad katted, mis pakkusid paremat vastupidavust ja ohutust, ning isegi titaan- ja teemantkattega variandid veelgi parema vastupidavuse ja soojusjuhtivuse saavutamiseks.

Kulina saate valida mitmete mittekleepuvate pannide hulgasttraditsioonilisest alumiiniumist kuni terase, raua või malmi ja luksusliku titaanini. Igal materjalil on oma ainulaadsed omadused, olgu selleks siis vastupidavus, tervislikkus, soojusjuhtivus ja lõpuks ka hind. Uurime koos, milline pann on teie kööki parim valik.

Nadpis blok s obrázkem VPRAVO

Eelised
mittekleepuvatest pannidest

Mittekleepuvad pannid pakuvad mitmeid eeliseid, mida kõik, kes pliidi juurde astuvad, hindavad. Vaatleme mõningaid peamisi eeliseid, mida kleepumisvastased pannid pakuvad:

Image
ikona
Lihtne hooldus ja puhastamine
Üheks suurimaks eeliseks mittekleepuvatel pannidel on nende lihtne hooldamine. Unustage pikkade tundide pikkune kõrbenud toidu küürimine - mittekleepuva panniga piisab tavaliselt vaid kergest pesemisest, mis mitte ainult ei säästa aega, vaid pikendab ka panni kasutusiga.
ikona
Vähem õli või või tarbimist
Pliidivabadel pannidel küpsetamine nõuab vähem rasva. See tagab muu hulgas väiksema kaloraaži, mis on ideaalne neile, kes otsivad tervislikumaid toiduvalmistamisalternatiive, ohverdamata seejuures maitset.
ikona
Ühtlane soojuse jaotumine ja tõhus toiduvalmistamine
Mittekleepuvad pannid on sageli kavandatud sümmeetrilise soojusjaotuse tagamiseks. See tähendab, et toit valmib ühtlasemalt ja kiiremini, mis säästab aega ja energiat.

Mõned puudused, mida tuleb mõne materjali puhul arvesse võtta

Kuigi mittenakkepannidel on üldiselt mitmeid eeliseid, tuleb hoolikalt valida õige materjal ja teada selle piirid.

  • Piirangud kõrgetel temperatuuridel ja metallist tööriistade kasutamisel: Mõne mittekleepuva panni peamine puudus on nende piiratud vastupidavus kõrgetele temperatuuridele, mis võib kahjustada mittekleepuvat pinda ja lühendada panni kasutusiga. Samuti tuleks jälgida, et kasutataks töövahendeid, mis ei kahjusta pinda - seega asendage metalltööriistad puidu või silikooniga tundlikumate pinnakatete, tavaliselt tefloni või keraamika puhul.
  • Kulumine ja asendamise vajadus: Kinnituskindla kattega voolikud ei ole nii pika kasutuseaga kui nende terasest või malmist vasted. Pärast mõnda aega kestnud kasutamist võib pind kahjustuda ja kaotada oma mittekleepuvad ja ohutusomadused, hoolimata nõuetekohasest hooldusest.
  • Võimalik terviserisk, kui pind on kahjustatud: Kui panni mittekleepuv pind on kahjustatud, võivad eralduda osakesed või kemikaalid, mis võivad olla potentsiaalselt kahjulikud, ja see kehtib eriti vanemate PTFE-põhise kattega (nt teflon) pannide puhul. Õnneks on uuemate tehnoloogiate ja materjalide abil need riskid minimeeritud, kuid siiski on oluline pöörata tähelepanu nõuetekohasele hooldusele ja õigeaegsele pannide vahetamisele.

Parimad mittekleepuvad pannid klientide hinnangute järgi


Kuidas erinevad materjalid vastu peavad?



Image
Teraspannid

Teras on vastupidav, juhib hästi soojust ja kestab aastaid. Kuna sellel on osalised looduslikud mittekleepuvad omadused (kuid korraliku algse põletamise ja hoolduse korral), ei vaja see täiendavat pinna mittekleepuvat töötlemist. See muudab terasega toiduvalmistamise õrnaks ja tervisele ohutuks.

Valige teraspann


Image
Keraamilised pannid

Mis seal salata, pannide valge keraamiline pind on elegantne ja ilus. Siiski ei ole mittekleepuv ise kõige parem, nii et peate kasutama vähemalt veidi rasva. Keraamiline pann on aga kergesti hooldatav ja näiteks tefloniga võrreldes veidi vastupidavam ning te ei kriimusta seda nii kergesti.

Valige keraamiline pann


Image
Malmist mittekleepuvad pannid

Valuraua on teine materjal, mis on looduslik, mittetoksiline ja osaliselt looduslikult mittekleepuv. Malmist pann tasub teid korraliku hoolduse eest pika eluea, äärmise ja mõõtmete stabiilsusega.

Eeliseks on see, et malmist panni saab ohutult kasutada mis tahes tüüpi pliidil, sealhulgas induktsioonpliidil. Pärast esmast põletamist ja korduvat kasutamist suurenevad kleepumisvastased omadused veelgi.

Valige malmist pann


Image
Titaanist pannid

Titaanist pann annab teile erakordse kulumiskindluse ja pika eluea. Titaanpannud ühendavad endas hea soojusjuhtivuse ja väga korraliku mittekleepumise taseme, et tagada tõhus ja tervislik toiduvalmistamine.

Titan on ka kerge, seda on lihtne käsitseda ja hooldada, isegi nõudepesumasinas. Võib tunduda, et titaanpannidel on palju eeliseid, kuid olge valmis maksma nende eeliste eest võrreldes teiste materjalidega veidi rohkem.

Valige titaanist pann


Image
Alumiiniumpannid, millel on mittekleepuv kate

Alumiinium ise ei ole just parim kandidaat tervislikuks toiduvalmistamiseks. Seepärast on alumiiniumpannidel mittekleepuv kate, mis kaitseb toitu ja tagab lihtsa valmistamise.

Alumiiniumpannid on üldiselt kerged ja ka taskukohased, kuid nende puuduseks on see, et eriti odavamate mudelite puhul võib neid kergesti kahjustada, kas deformeerudes kõrgematel temperatuuridel või kriimustades mittekleepuvat katet. Nii et nagu mujalgi, tasub investeerida kvaliteetsesse pannile tõestatud kaubamärgist.

Valige alumiiniumist pann
Meie nõuanne
Loe Samuti
->
Image
Kuidas valida õige suurusega pann?
Panni suurus ei mõjuta mitte ainult seda, kui palju suutäit sa suudad süüa. Lugege, kuidas valida oma vajadustele sobiv pannisuurus.

Silikoonist, puidust ja plastist söögiriistad

Kaasaegsed mittekleepuva pinnaga toidunõud on nüüd mõnes variandis üsna kriimustuskindlad. Siiski tasub endiselt kasutada nõusid, mis on valmistatud kahjustuste ohtu välistavatest materjalidest, näiteks puidust, plastikust või silikoonist.

KKK
Korduma kippuvad pannid KKK
Millised toidud on kõige tervislikumad?
Kui otsite panni, mille puhul te ei taha mõelda pinnakahjustustest tulenevatele terviseriskidele, võite julgelt valida emaili, titaani, süsinik- või roostevaba terase või keraamika.
Mis on PFOA vaba?
PFOA on perfluorooktaanhappe nimetus (jumal tänatud nende lühendite eest). Seda on varem kasutatud mittenakkuva köögitoa viimistluses ja on tõestatud, et sellel on negatiivne mõju inimeste tervisele. PFOA-vaba on seega märgis toodetele, millel ei ole selle happega midagi pistmist.
Kui kahjulik on teflon?
Kui tefloni kasutatakse kõrgetel temperatuuridel üle 360 °C või kui seda mehaaniliselt kahjustatakse, võivad eralduda mürgised ja ohtlikud ained. Seetõttu tuleks teflonpannude kasutamisel hoida madalamaid temperatuure, vältida metalltööriistade kasutamist ja panni ei tohiks uuesti kasutada, kui pind on vähimalgi määral kahjustatud.
Milline mittekleepuv pann induktsiooni jaoks?
Induktsioonpliidil toiduvalmistamisel peate selle valimisel pöörama tähelepanu toidunõude materjalile. Veenduge, et valitud mudelil oleks ferromagnetiline alus, et võimaldada induktsiooniga toiduvalmistamist.