Köögimikserid

1 items total
Lauablender 50'S STYLE BLF01SVEU, matthall, Smeg
249 €
SMEBLF01SVEU

Blendrid – segage tõhusalt

Blendreid kasutatakse enamasti kreemjate suppide, tervislike smuutide või alkohoolsete jookide valmistamiseks, kuid neid võib kasutada ka koduse hummuse, pesto, püreede või muu vajaliku valmistamiseks, mida on vaja emulgeerida või purustada.

Kas ma peaksin valima blendri või saumikseri?

Kuigi saumikserid on kompaktsed, käepärased ega võta köögisahtlites palju ruumi, pakuvad blendrid palju muid eeliseid – need on võimsamad, omavad rohkem funktsioone ja tulemuseks on kreemisemad, pehmemad supid, kastmed, püreed ja dipikastmed. On tõsi, et need võtavad teie köögipealsel rohkem ruumi ja nõuavad rohkem puhastamist ning koostisained tuleb pottidest või kaussidest blenderisse üle kanda, kuid valmistoote tekstuur on seda vaeva igati väärt. Blender on eelistatud lahendus ka kõvade komponentide, näiteks jääkuubikute, külmutatud jookide või külmutatud puuviljasmuutide valmistamiseks.

Kui kaalute blendri ostmist, peaksite eelkõige mõtlema selle otstarbele. Mida te tavaliselt küpsetate, kas teil on tegelikult vaja seadet, mis tõhusalt koostisosi segaks? Kas valmistate sageli smuutisid, jooke, suppe, köögiviljapastasid ja püreesid või pestot? Kui vastus on jaatav, peaksite endale kindlasti ostma blendri.

Kulinas on saadaval palju erinevate hindade ja funktsioonidega blendreid. Valige Smeg või KitchenAid retrostiil või hoopis midagi moodsama välimusega Alessi, ETA või WMF kaubamärkide blendrid.

Blendri hoiustamine ja hooldamine

Kui teie blendril on probleeme komponentide töötlemisega, ärge kartke kasutada tamperit jõuliselt, et segu terade ümber liikuma panna. Veenduge, et kann oleks vähemalt 25% täidetud, lisage veidi vedelikku või lülitage see suuremale kiirusele, et terad sujuvamalt tööle panna. Vastupidiselt, võib ka väiksem kiirus aidata kinni jäänud koostisosadel liikuma hakata.

Samuti on hea mõte lisada koostisosi vastavalt retsepti juhistele. Blendri retseptiraamatud sisaldavad tavaliselt komponentide järjestust. Tavaline koostisainete blenderisse lisamise järjekord ilma retseptita on järgmine: kõigepealt rohelised, seejärel toored puu- ja köögiviljad, külmutatud toit, jää ja viimasena vedelik.

Ja kui olete smuutide fänn, vaadake ka meie smuutiblendrite pakkumisi, mis aitavad teil valmistada omatehtud smuutisid ja võtta neid lisatud kaasaskantava kannu abil hõlpsalt igale poole kaasa.