Steik praeplaadil: samm-sammult


Täiusliku prae valmistamine on kombinatsioon kvaliteetsetest koostisosadest, õigest pannist, õigest tehnikast ja kannatlikkusest. Neid samme järgides saavutate tulemuse, mis meeldib mitte ainult teile, vaid ka kõigile gurmaanidele teie lauas.

jak pripravit dokonaly steak
1. Valige kvaliteetne liha

Maitsev praad algab kvaliteetsest lihast. Valige laagerdunud veiseliha, ideaalis kõrge sisefilee või sisefileepihv. Oluline on nn marmoratsioon, õhuke rasvakiht lihaskiudude vahel, mis tagab mahlakuse ja maitse. Lõika liha terava noaga 2,5 - 4 cm kõrguste viiludena.

2. Laske lihal puhata

Võtke liha külmikust välja ja laske tal enne küpsetamist umbes 30 minutit kuni tund aega toatemperatuuril puhata. See tagab ühtlase pruunistumise.

3. Kuumuta pann ette

Täiuslik praad vajab väga kõrget temperatuuri. Pan selliselt kuumutage kõrgel, kuni see hakkab suitsema, see võib võtta 5-10 minutit, malmpannide puhul isegi kauem. Veenduge, et liha on tõesti kuum enne pannile panemist. Ainult nii ei jää liha pannile kinni ja ei moodusta iseloomulikku koorikut.

Kvaliteedipannid

Ettevaatust booster

Kuigi teil võib tekkida kiusatus kasutada boosterit induktsioonpliidil, et aega säästa, jätke see seekord rahule. Pannil on küll vaja kõrget temperatuuri, kuid boosteri kasutamisel on oht, et temperatuur tõuseb nii kiiresti, et pann üle kuumeneb, põhjustades pöördumatuid kahjustusi. Lisaks võib turboküte põhjustada ebaühtlast kuumuse jaotumist ja seega ebaühtlaselt küpsetatud praadi.


Video juhised
Täiusliku prae valmistamise saladus
Olenemata sellest, kas olete kogenud grillmeister või köögi algaja, näitame teile, kuidas valmistada täiuslik praad - mahlakas, õrn ja maitseküllane.
Meie nõuanne
Loe ka
->
top panev na steak
Milline on parim praepann?
Enamik professionaalseid kokkasid soovitab terasest või malmist panni, kuid ka roostevaba teras ei ole halb. Mida aga parem vältida, on mittekleepuvad pinnad, sest nendega ei saa lihtsalt täiuslikku koorikut luua.

Parimad praepannid klientide hinnangute järgi

jak pripravit dokonaly steak
4. Kuiv

Vältige liha pesemist enne praadimist. Vesi satub liha sisse, mis häirib märgatavalt kogu küpsetusprotsessi. Selle asemel patsutage praadiliha enne küpsetamist paberrätikuga kuivaks.

5. Maitse

Kvaliteetse prae valmistamiseks ei ole vaja kasutada marinaadi. Lihal on loomulik, iseloomulik maitse, mida marineerimine asjatult alla suruks. Hõõruge steik lihtsalt vahetult enne küpsetamist .oliiviõli, võimalusel Sool ja puista peale värskelt jahvatatud .Pepper.

6. Toast

Asetage liha kuumale pannile - kui see hakkab särisema ja särisema, on kõik korras. Liha tõmbub korralikult sisse, moodustades kooriku, kuid jääb seest mahlane. Ärge ehmatage, kui liha esialgu kinni jääb, ja kindlasti ärge püüdke seda maha tõmmata. Mõne aja pärast tõmbub see panni pinnalt lahti ja te saate seda mugavalt keerata. Kasutage ümberpööramiseks ümberpööramistööriista, kuid ärge kunagi torgake liha, sest mahlad jooksevad välja.

kdy se soli steak

Millal soolata praad?

Soola ja pipart võib kasutada kahes etapis. Kas pärast prae valmimist või vahetult enne liha pannile panemist. Kui te teeksite seda varem, laseks liha oma mahlad välja, praad kõrbeks ja sisemus jääks kuivaks.

Kui kaua küpsetada praad?

Küpsetusaeg sõltub alati prae paksusest ja soovitud küpsusastmest. Üldiselt:

  • Harv: 2 minutit mõlemal pool.
  • Keskmiselt küpsetatud: 3 minutit kummalegi poole.
  • Keskmine: 4 minutit mõlemal pool.
  • Keskmiselt hästi: 4,5 minutit kummalgi pool.
  • Hästi tehtud: 5 minutit kummalgi pool.


Kvaliteetsed lihatermomeetrid

jak opect steak
8. Laske praekal puhata

Laske praelihal enne serveerimist umbes kümme minutit soojas puhata. Ainult nii saab see tõeliselt mahlane. See võib jääda kas kaanega kaetud kuumutatud pannile või panna fooliumisse ahju. Ahju tuleks kuumutada ainult 100 °C-ni.

Kui olete otsustanud liha pärast valmistamist soolata, tehke seda vahetult enne liha puhkamist. Selles etapis võite lisada ka võid ja maitsetaimi.

9. Serveeri

Serveeri väiksemad praed .stiilsed taldrikud täielikult, suuremad aga lõigake umbes 1 cm paksusteks viiludeks.

omacky ke steakum
Millised lisandid ja kastmed sobivad steikide juurde

Mahlane praad on selgelt peamine kangelane taldrikul, kuid hästi valitud lisand ja kaste võivad teie maitseelamust veelgi tõsta. Võimalusi on sama palju kui maitseid, seega oleme välja valinud mõned klassikalised nõuanded:

  • Kartulid igas stiilis, sealhulgas friikartulid ja kartulipuder.
  • Grillitud ja värsked köögiviljad.
  • Röstitud või grillitud seened.
  • Sibulad rõngaste või ka karamelliseeritud kujul.
  • Värske leib, focaccia ürtide või oliividega ja ka küüslaugubaguette.
  • Kreemjas kaste koos purustatud pipra ja tilga brändiga täiustab suurepäraselt liha maitset.
  • Küüslaugu- ja ürdivõi lisab praadile lisamaitset.
  • Vürtsikas Chimichurri-kaste on samuti klassika.


Populaarsed steak noad

KKK
Kõige sagedamini esitatud küsimus
Kuidas ma tean, kas praad on küpsetatud soovitud tasemeni?
Kõige usaldusväärsemalt kasutades termomeeter liha peal, tingimusel, et küpsetatud praad on sellel temperatuuril:
Harv: 50-52 °C
Keskmiselt küpsetatud: 57-60 °C
Keskmine: 63-68 °C
Keskmine kaev: 68-72 °C
Hästi tehtud: 74 °C või rohkem
Kas on parem praadida või grillida?
Mõlemal meetodil on omad eelised. Pannil küpsetamine võimaldab paremat temperatuuri kontrolli ja ühtlast koorikut. Seevastu grillimine annab lihale iseloomuliku suitsuse maitse. Valik sõltub teie eelistustest ja olemasolevatest seadmetest.
Kas praeliha peab olema marineeritud?
Kvaliteetne liha ei pea olema marineeritud. Sellel on loomulik maitse, mille marinaad võib alla suruda. Piisab soolast, piprast ja oliiviõlist vahetult enne praadimist.
Milline liha on parim prae jaoks?
Parim praeliha on pärit hästi laagerdunud veiseliha jaotustükkidest, nagu sisefilee, rib-eye-, küljepraad või filee mignon. Tähtis on ka marmorjasus - rasvane soontekihi, mis tagab liha mahlakuse ja maitse.